Naučte Kohu SMSky. Do půl hodiny.

Stejně jako ostatní knihovní systémy dokáže i Koha odesílat oznámení prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Jedna z knihoven nás dnes požádala, abychom zprovoznili odesílání přes SMS bránu. Rozhodli jsme se, že zkusíme vytvořit rekord, jak rychle zprovozníme požadované SMS zprávy z Kohy. Prvotní žádost od knihovny jsme začali zpracovávat ve 12:59. Nutná komunikace s uživatelskou podporou SMS operátora zabrala přibližně 20 minut. Následovalo nastavení potřebných parametrů v administraci Kohy a instalace chybějícího programového modulu. Pro ověření správné funkčnosti jsme pak odeslali první testovací zprávu. Hodiny ukazovaly přesně 13:27. Celá operace tak trvala pouhých 28 minut! Příště pokoříme hranici čtvrt hodiny.

Za zmínku stojí určitě i to, že Koha umí odesílat SMS přes dva české operátory díky modulům, které pocházejí z dílny našeho týmu Koha v knihovně. Tyto SMS moduly jsme již před časem uveřejnili zdarma, aby je mohla používat jakákoliv instalace Kohy v Česku.