Vítejte, Frenštátští!

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm se rozhodla pro změnu dodavatele podpory knihovního systému Koha a ke dni 10. 5. 2017 přešla pod správu R-Bit Technology, s.r.o. Původní termín byl plánovaný sice až na přelom května a června, ale po vzájemné dohodě jsme data knihovny převzali téměř o 3 týdny dříve. Změna poskytovatele a přesun knihovního systému na nový server proběhl velmi rychle. Využili jsme k tomu středy jako jediného zavíracího dne knihovny. Během dopoledne jsme data přenesli a upravili jejich strukturu tak, aby vyhovovala našim instalacím. Server s Kohou pro knihovnu ve Frenštátě byl připravený a otestovaný několik dnů před plánovaným termínem. Ještě během středečního odpoledne byla nová Koha plně funkční a knihovnice mohly provést první provozní operace. Po doladění několika drobností jsme prohlásili přesun za úspěšně dokončený a instalaci Kohy připravenou na ostrý provoz následujícího dne.

Pokud se knihovna rozhodne, že si chce svůj systém Koha nechat spravovat jiným dodavatelem, je to pro ni téměř bezbolestná změna, kterou lze zvládnout obvykle během jediného dne. Pochopitelně se najdou menší úkoly, které ještě řešíme. Knihovnice ve Frenštátě však všechno zvládly na výbornou. Navíc při řešení úkolů vzorně spolupracují, za což jim oprávněně patří velký dík!