Volte svobodně

Ve srovnání s komerčními knihovními systémy, má otevřený knihovní systém Koha další zásadní výhodu, tou je svoboda v rozhodování. Je tak zcela v rukou knihovny, jakého poskytovatele servisních služeb a způsob provozování si zvolí. Původní rozhodnutí lze navíc kdykoliv v průběhu používání systému změnit. Nejste spokojeni se stavajícím dodavatelem? Vyberte si jiného, který dodá služby ve vyšší kvalitě nebo levněji. Tato svoboda dává knihovnám do rukou mocnou zbraň, díky níž mohou po dodavatelích knihovních systémů vyžadovat odpovídající kvalitu vyhovující představám vedení knihovny, zamýšleným cílům a vizím o budoucím vývoji služeb pro čtenáře. Koha je systém na vaší straně, který máte pod kontrolou. A je úplně jedno, jestli software běží přímo v knihovně nebo na serveru někde jinde.

Ke změně dodavatele servisních služeb se jako první v Česku rozhodla Městská knihovna Polička, kterou tímto vítáme v rodině knihoven projektu Koha v knihovně společnosti R-Bit Technology, s.r.o.